"Nigdy nie należy słuchać kwiatów.
                             Wystarczy na nie patrzeć i je wąchać.
                             Moja róża rozsiewała woń na całą planetę"

                                      Mały Książe Antoine de Saint-Exupery

Menu

Strona główna
Kursy Aromaterapii
Aktualności
Konkurs Naukowy
O nas
Nasza historia
Dołącz do nas
Nasze czasopismo
Nasza strona aromaterapia.pl
Klauzula RODO
Kontakt


Informacja o kursach

Zarząd Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego serdecznie zaprasza na KURSY AROMATERAPII, , organizowane 1-2 razy w roku w Warszawie. Informacje o terminach i miejscu kursu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem można będzie znaleźć na stronie www.pta.org.pl, a także w Kwartalniku AROMATERAPIA i na stronie www.aromaterapia.pl, gdzie można znaleźć również informacje o poprzednich kursach.

KURS „PODSTAWY AROMATERAPII” Z WARSZTATAMI

Program kursu to 8 godzin wykładowych, z warsztatami, prowadzony w oparciu o autorski program przez Dr Iwonę Konopacką-Brud i Dr Władysława S. Bruda.
  • Historia aromaterapii, aromaterapia współczesna.
  • Zmysł węchu, psychologia zapachu.
  • Olejki eteryczne – metody otrzymywania.
  • Zastosowanie w aromaterapii wybranych olejków eterycznych.
  • Tworzenie mieszanek olejków eterycznych - warsztaty.
  • Rodzaje i sposoby przeprowadzania zabiegów aromaterapeutycznych.
  • Jakość, normy i bezpieczeństwo stosowania olejków eterycznych

Warsztaty polegają na samodzielnym przygotowaniu przez uczestników kursu mieszanek olejków eterycznych o zadanym działaniu terapeutycznym, zgodnie z zasadami wynikającymi z informacji podanych w wykładach. Wykonane mieszanki są analizowane przez wykładowców i stanowią podstawę do oceny.

Koszt uczestnictwa – materiały informacyjne, akcesoria do zajęć praktycznych i catering. Ilość miejsc na kursach jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Uczestnicy otrzymują Certyfikaty Ukończenia Kursu.

Szczegóły i terminy kursów w 2021 będziemy podawali na tej stronie w miarę uzyskiwania informacji o przebiegu pandemii i związanych z tym ograniczeń. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować Kursy w dwóch terminach – wiosna i jesień. Wszystkich zainteresowanych Kursami prosimy o informację na adres info@pta.org.pl. Po ustaleniu możliwych terminów podamy je wszystkim pocztą elektroniczną.

Poniżej krótka informacja o kursach 2020 roku.

Jesienne Kursy organizowane przez Zarząd PTA w 2020

W tym trudnym pandemicznym roku 2020, pełnym obaw o zdrowie przede wszystkim własne, swoich bliskich jak i wszystkich tak naprawdę niewinnych ludzi na całym świecie, odnotowaliśmy szczęśliwie również sukces. Zorganizowaliśmy aż dwa kursy aromaterapii. W pierwszym terminie wrześniowym miał miejsce kurs dwudniowy zorganizowany w Warszawie w  Naturalnym Centrum Zdrowia przy ul.Grażyny 15. W sobotę 12 września odbywały się wykłady z podstaw aromaterapii oraz warsztaty uczące umiejętności tworzenia kompozycji czyli mieszanek olejków eterycznych stosowanych w zabiegach aromaterapeutycznych. Następnego dnia 13 września odbył się kurs masażu prowadzony przez Pana Tomasza Podgórskiego z pomocą pani Doroty Stefańskiej specjalistów z zakresu rehabilitacji. ( fotoreportaż z  zamieściliśmy w kwartalniku Aromaterapia  nr 4 t.26 Jesień 2020).

10 października 2020 roku w sobotę odbył się kolejny  kurs tym razem jednodniowy pt.”Podstawy Aromaterapii z Warsztatami” prowadzony przez dr Iwonę Konopacką Brud i dr Władysława S. Bruda według programu autorskiego obejmującego między innym zagadnienia związane ze zmysłem węchu i psychologią zapachu, otrzymywaniem i właściwościami olejków eterycznych oraz ich mieszanek, bezpieczeństwem stosowania olejków eterycznych w zabiegach.( pełny pogram kursu prezentujemy na stronach www.pta.org.pl w zakładce kursy i kwartalniku Aromaterapia nr 4 Jesień 2020).

W trakcie kursów pracowaliśmy w warunkach zaleceń epidemicznych, a więc w maseczkach, rękawiczkach  i  zachowując wymaganą odległość  pomiędzy słuchaczami. Te  wymagania sprawiały że pomimo zmiany miejsca szkolenia na takie z większą salą, w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym Wspólna przy ulicy Wspólna 56 w Warszawie nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń i kilkunastu  osobom  musieliśmy odmówić udziału w tym terminie. Trudno zaplanować kolejny kurs , chcielibyśmy żeby mógł się odbyć w przyszłym roku.

Absolwenci szkolenia otrzymują Certyfikaty Ukończenia Kursu które są świadectwem wysokich kwalifikacji zawodowych oraz powodem do dumy, chociaż niektórzy uczą się aromaterapii dla siebie i korzystają z piękna zapachów olejków eterycznych i ich dobroczynnego działania na organizm wyłącznie amatorsko.

Ukończenie kursów organizowanych przez PTA upoważnia też ich absolwentów do wstąpienia do Stowarzyszenia bez zbędnych formalności. Członkowie PTA którzy mają kontakt z Zarządem oraz kolegami ze stowarzyszenia łatwiej uzyskują informacje ułatwiające działalność zawodową w każdym jej aspekcie.

W ciągu 25 lat istnienia PTA wyszkoliliśmy znaczną grupę Polaków i ogromnie nas cieszy, i przynosi satysfakcję, niezmiennie duże zainteresowanie organizowanymi przez nas kursami oraz fakt że aromaterapia stała się w Polsce jedną z popularnych metod zdrowego życia.

Informacje o terminach następnych kursów patrz zakładka “Kursy Aromaterapii” na stronie głównej.

Wykłada Dr I.Konopacka-Brud

Po Kursie Masażu Aromaterapeutycznego

Informacje info@pta.org.plWszelkie prawa autorskie zastrzeżone