"Nigdy nie należy słuchać kwiatów.
                             Wystarczy na nie patrzeć i je wąchać.
                             Moja róża rozsiewała woń na całą planetę"

                                      Mały Książe Antoine de Saint-Exupery

Menu

Strona główna
Aktualności
O nas
Nasza historia
Dołącz do nas
Nasi przyjaciele
Nasze czasopismo
Kontakt


- kwartalnik Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego zarejestrowany w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga III Wydział Cywilny dnia 24.04.1995r. Rejestr prasowy Pr 840.
Redaktor Naczelna: dr Iwona Konopacka-Brud
Sekretarz Redakcji: mgr Teresa Tańczyk
Konsultacja naukowa: dr Władysław S. Brud
Adres Redakcji i Wydawcy: ul. Przemysłowa 14, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, tel. +48 22 504-17-59, +48 22 504-17-89

Kwartalnik prezentuje najnowsze wyniki badań i wiedzę na temat aromaterapii. W każdym numerze wiodącym tematem jest jeden lub grupa olejków eterycznych. Ponadto przegląd literatury światowej, praktyka aromaterapeutów, aromaterapia i dermatologia, informacje PTA, konferencje i kongresy, wiadomości ze świata, ciekawostki.
Ukazało się już 91 numerów w dwudziestu czterech tomach.

W roku 2018 kwartalnik Aromaterapia ukaże się czterokrotnie w wersji elektronicznej w zapisie PDF w formie płyt CD. Zapraszamy Państwa do zakupu w sklepie www.drbeta.pl. Kwartalniki z poprzednich lat można również zakupić w sklepie www.drbeta.pl. Serdecznie zapraszamy!

W zimowym numerze kwartalnika Aromaterapia Zima`2018:

Najcenniejsze olejki
mgr inż. Justyna A. Dąbrowska, dr hab. Krzysztof B. Śmigielski
Potencjał biologiczny drzemiący w cynamonowcach - olejki eteryczne cynamonowy, kasjowy i kamforowy
Artykuł zawiera charakterystykę wybranych gatunków rodzaju Cinnamomum, profil chemiczny i aktywność biologiczną olejków eterycznych - cynamonowego, kasjowego i kamforowego, proces uprawy i produkcji cynamonu, porównanie z kasją.

Historie ziołowe
dr inż. Ewelina Pióro – Jabrucka
Tymianek pospolity (Thymus vulgaris L.)
Właściwości aromatyczne i lecznicze sprawiły, że rośliny z rodzaju Thymus stały się najpopularniejszą grupą roślin na świecie. Tymianek pospolity (Thymus vulgaris L.) ze względu na właściwości wykrztuśne, bakteriobójcze i przeciwskurczowe jest powszechnie stosowany w fitoterapii.

Przygoda z perfumami
mgr Monika Kaleta
Świąteczna magia zapachów
Zima to czas wyjątkowych doświadczeń, a to za sprawą Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra czy karnawałowych zabaw. Cieszą nas bajkowe witryny sklepowe, wszędzie wybrzmiewają świąteczne szlagiery, a w powietrzu unoszą się nęcące zapachy: cynamonu, goździków, soczystych pomarańczy, wanilii i iglastych żywic. W takim akompaniamencie wyruszamy na poszukiwania najwspanialszych prezentów dla rodziny, przyjaciół i znajomych. Podczas tych prezentowych poszukiwań warto wstąpić do perfumerii, by tam spróbować znaleźć wymarzony podarek dla naszych najbliższych. Jakie nowe propozycje pojawiły się na rynku oraz jakie trendy dominują w świecie zapachów? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w tym artykule.

Dr Beta Radzi
Uroki zimowego kalendarza Olejki eteryczne w zimie powinny być stosowane szczególnie w przypadkach częstych o tej porze roku infekcji dróg oddechowych. Ale początek nowego roku to również czas świąteczny, karnawału, walentynek, i te uroczystości można wzbogacić zapachami wonnych mieszanek olejków eterycznych proponowanych przez Dr Beta.

Aromaterapia w praktyce
Dariusz Cwajda
Pilotażowy program profilaktyki zdrowotnej dla prywatnych placówek przedszkolnych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.
„Ładnie pachnie – nie choruje”

Informacje
Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne
- Z życia PTA
- Konkurs Aromaterapia i Nauka
- Kursy Aromaterapii pod patronatem PTA
- Gdzie kupować olejki eteryczne najwyższej jakości
- Gdzie korzystać z usług dyplomowanych aromaterapeutów

Kalendarium
Informacje dla Autorów i Czytelników

1(91) t. 24 Zima ’2018 Aromaterapia


www.literatura.aromaterapia.pl


Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone